Здоров’я людини безпосередньо залежить від хімічного складу води. 

Відомий факт, що зубна емаль — це найтвердіша тканина організму. Однак варто знати, що на неї істотно впливає те, яку воду ви щодня споживаєте. Вода з незбалансованим вмістом елементів може призвести до руйнування емалі та захворювань ясен.

Відповідно до діючих стандартів і норм питна вода високої якості має бути:

  • прозора, без запаху і з приємним смаком;
  • з показниками рН = 7–7,5 і жорсткістю не вище 7 ммоль/л;
  • сумарна кількість корисних мінералів повинна бути не більше 1 г/л;
  • без шкідливих хімічних домішок;
  • без хвороботворних бактерій і вірусів.

Які ж хімічні елементі найбільш впливають на зубну емаль?


· Фтор

70 % цього елемента організм людини отримує саме із води, яку споживає. Добова норма фтору (для дорослого) — майже 2 мг. Зауважимо, що на зубах позначається негативно, як дефіцит фтору (емаль стає тонкою, розвивається карієс), так і його надлишок (зубна емаль стоншується й уражається флюорозом). Флюороз, як і карієс, особливо небезпечний для дитячих зубів. Це захворювання призводить до того, що зуби кришаться під час будь якого механічного впливу на них. Зверніть увагу, що відповідно до сучасних досліджень, на території нашої країни вміст фтору у воді нижче встановленої норми у 2–5 разів.

· Кальцій

Він необхідний для формування кісткових тканин у організмі людини. Якщо споживаного кальцію недостатньо, організм починає брати його зі своїх внутрішніх резервів. І цей процес негативно впливає на зубну емаль. Також (як і зі фтором), надлишок і дефіцит кальцію шкідливі для людини — загрожують розвитком артрозу та артриту.

· Залізо

Максимально корисний вміст заліза у воді не повинен перевищувати показник у 0,2 мг/л. Підвищене залізо у воді робить її смак металевим, а колір жовтим або бурим. Під впливом води з надмірним вмістом цього елементу зубна емаль стає крихкою та змінює колір.

Хімічний склад води залежить від того, у якому регіоні вона видобувається і від методів, які використовуються для її очищення.

Якщо ви мешкаєте в місці, де у воді певного елементу бракує — цю нестачу можна замінити вживанням продуктів, у яких ця речовина є. Наприклад, якщо у воді мало кальцію, то слід вживати більше зелені, молочних продуктів, риби. Також не рекомендовано пити кип’ячену воду, оскільки всі корисні солі, що містилися в ній осідають на стінках чайника.

Нагадаємо вам, що корисно полоскати рот водою після кожного прийому їжі. У такий спосіб, ви видалите залишки їжі з зубів, позбавивши бактерії поживного субстрату.

Дбайте про ваші зуби й не забувайте відвідувати стоматолога раз на півроку!