Красива білосніжна посмішка давно стала важливою складовою іміджу людини. Якщо природа не нагородила вас рівними зубами та правильним прикусом - виправити ситуацію допоможе лікар-ортодонт. 

Порушення прикусу - досить часта стоматологічна аномалія. У нормі верхні зуби на 1/3 повинні прикривати нижні. При правильному прикусі навантаження, що виникає при жуванні, розподіляється рівномірно між усіма зубами.

Сформоване природою, ідеально правильне змикання зубів на жаль зустрічається тільки у 10% людства. У більшості випадків спостерігаються ті чи інші відхилення, які можуть викликати дискомфорт та вимагати ортодонтичного лікування.

З кожним роком частота патологій прикусу постійно зростає. Через те, що їжа сучасної людини недостатньо жорстка, жувальний апарат не отримує запланованого природою навантаження. В результаті щелепні кістки людини недостатньо розвиваються і зубам не вистачає місця.

Існують вроджені причини порушень: наприклад, у людини виростає менше зубів, ніж належить, вони «розбігаються» по щелепі, і між ними утворюються широкі непривабливі щілини. До зовнішніх причин можна віднести вплив несприятливих екологічних факторів та штучне вигодовування дітей.

Розрізняють такі аномалії прикусу:

·         Мезіальний - при якому одна з щелеп сильно висунута вперед;

·         Дистальний - характеризується дуже розвиненою верхньою щелепою;

·         Глибокий – нижні зуби сильно прикриті верхніми;

·         Відкритий - жувальні поверхні не змикаються;

·         Знижувальний - виникає, коли зуби стерлися завчасно;

·         Перехресний - верхні і нижні зуби стикаються як ножиці;

·         Дістопічний – спостерігається при неправильному розташуванні окремих зубів.

Чому потрібно виправляти прикус?

«Криві» зуби і неправильний прикус можуть стати причиною психологічних проблем у спілкуванні з оточуючими, формуванню низькою самооцінки людини.

Аномалії прикусу призводять до швидкого стирання зубів; провокують розвиток карієсу через неможливість адекватної гігієни; ускладнюють, а іноді роблять неможливим протезування; сприяють розвитку порушень скронево-нижньощелепного суглоба; при неправильному прикусі стрімко розвиваються захворювання ясен.

Після консультації із лікарем-ортодонтом і якісної діагностики можна точно встановити, чи потрібна пацієнтові будь-яка корекція. Чим раніше пацієнт вирішить звернутися до лікаря і виправити неправильний прикус, тим менша вірогідність розвитку ускладнень, і тим меншим буде термін лікування.

Піклуйтеся про себе, бажаємо вам здоров’я та гарної посмішки!