Буває так, що людина стежить за гігієною порожнини рота, вчасно відвідує стоматолога, а при жуванні їжі, розмові, відкритті рота чути клацання або хрускіт щелепи, які можуть супроводжуватися гострим болем. Всі ці симптоми притаманні захворюваннюскронево-нижньощелепних суглобів.
Причинами, що викликають такі симптоми в суглобах можутьстати:
- Неправильний прикус, сформований ще в дитинстві,або генетична схильність. Батькам з дитинства необхідно стежити за звичками дитини, на кшталт випадків смоктанняпальців, не давати гризти ручку, обережно читати книгу, підперши голову рукою, жувати передніми зубами.
- Часті стреси. Перенервувавши, людина напружує м'язи обличчя, стискає щелепи, скрегоче ними уві сні, і при цьому стирає їх, таким чином перенапружуєсуглоби.
- Травма,або сильна механічна дія на нижньощелепний суглоб.
- Остеомієліт (захворювання) - гостре запалення кістки нижньої щелепи, викликане інфекцією, що потрапила через хворий зуб.
- Краніальна невралгія і невралгії язикоглоткового нерву- є наслідком запалення нервів черепа, при яких біль локалізується в районі нижньощелепного суглобу.
- Артрити можуть спричиняти захворювання щелепних суглобів. Діагностуються гнійні, травматичні і ревматоїдний артрити. Наприклад гнійний артрит розвивається при інфікуванні щелепно лицьовогосуглобупід час таких хвороб, як грип, тонзиліт, ларингіт, ангінаі навіть отит. В результаті з'являються гнійні ранки, які стаютьнадаліпричиною захворювання і ускладнень від нього.
- Остеоартроз. До цього захворювання найбільше схильні люди, якідосягли п'ятдесятирічного віку і старше. Розвивається він внаслідок зношеності нижньощелепного суглоба. Складність розпізнання захворювання полягає в тому, що больові відчуття, як симптоми,проявляються лише на пізніх стадіях цього захворювання.
ЛІКУВАННЯ
З огляду на те, що причин дисфункції суглобів дуже багато, єдиного методу лікування, не існує. Є способи, дотримуючись яких можна суттєво зменшити симптоми хрускоту і болю. Але діагностувати причину зможе лише фахівець.
Стоматологи мережі клінік Medlaif рекомендують скронево-нижньощелепнісуглоби лікувати у НЕЙРОСТОМАТОЛОГа, так само як остеопатів, ортопедів, невропатологів. Консультації в них, як правило, дають хороші результати. Пацієнти з цим захворюванням повинні точно слідувати призначеному лікуванню, регулярно відвідувати лікаря,щоб він міг спостерігати за станом суглобів, вчасно коригувати лікування, щоб уникнути рецидивів і загострень.